poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Wykład w Zielonym JazdowieHenri Rousseau, The Lion Hunter


Zapraszam na mój wykład pt. "Animal studies - nowa perspektywa w badaniach nad sztuką", który odbędzie się 17 sierpnia o 19.00 w ramach projektu Zielony Jazdów, letniej akcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (więcej informacji pod adresem http://www.csw.art.pl/index.php?action=aktualnosci&s2=1&id=793&lang=)

Opis wykładu:
Współczesna sztuka, jako rodzaj teorii i praktyki zarazem, jest jednym z obszarów, na których wyraźnie rysują się zmiany związanie z kwestionowaniem antropocentrycznego paradygmatu. Szczególnie ciekawe, istotne etycznie i nabierające coraz większego znaczenia społecznego wydają się zmiany odnoszące się do relacji między homo sapiens a innymi zwierzętami. Czym są studia nad zwierzętami, jak je rozumieć w odniesieniu do posthumanizmu i jakie mają znaczenie dla sztuki? W jaki sposób sztuka uczestniczy w duskursie animal studies? Jakie ważne zagadnienia związane ze zmianami w postrzeganiu zwierząt poruszane są na gruncie sztuki oraz jak sztuka uwikłana jest w tradycyjny antropocentryzm? W jaki sposób zwierzęta pojawiają się w sztuce i jakie może mieć to znaczenie dla nich samych? Podczas wykładu w Zielonym Jazdowie Dorota Łagodzka przedstawi zarys problematyki związanej ze zmianą statusu zwierząt w sztuce w szerszym kontekście filozoficznym i społeczno-etycznym.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/517332048342411/

Zielony Jazdów jako projekt ekologiczny nie używa materiałów drukowanych. Z tego względu bardzo prosimy o udostępnienie informacji o wydarzeniu, np. poprzez mail i Facebook. A poza tym to będzie weekend, więc leżaki, hamaki, kawa i wykład w parku jak znalazł. Oby tylko nie lało.

Kontakt:
Maciej Łepkowski
Koordynator i kurator projektu Zielony Jazdów
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa
tel. +48 22 628 12 71 (124)
tel. +48 510 160 776
m.lepkowski@csw.art.plBrak komentarzy: