wtorek, 26 maja 2015

Nie tylko Homo sapiens. Logo Google na Dzień Matki

Dziś miło zaskoczyła mnie firma Google, która w swym logo umieściła animowany obrazek (tzw. gif) z okazji Dnia Matki. Zawiera ono wizerunki matek i dzieci różnych gatunków: łabędzica otacza pisklę skrzydłem opiekuńczym gestem, lwica przenosi w zębach wołające ją lwiątko, małe ajączki wskakują na brzuch mamy. I wreszcie Homo sapiens: kobieta, do której podbiega i wskakuje na ręce dziecko z kwiatem. Trzeba przy tym zaznaczyć, że logo jest wykonane bardzo ładnie, grafika przypomina ilustrację malowaną akwarelą na papierze, monochromatycznie w odcieniach oranżu i ochry. Litery są nieruchome, natomiast dynamiczny obrazek mieni się delikatnie świetlistymi przebłyskami w jasnym odcieniu. (Dźwięk w tle to kroki mojego psa Gwidona na parkiecie.) 

--- 

Wszystkie teksty opublikowane na blogu Nie-zła sztuka objęte są prawem autorskim na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Cytując teksty z niniejszego blogu, musisz podać imię i nazwisko autorki oraz nazwę i adres blogu. 
---

2 komentarze:

Gothka92 pisze...

Mnie również bardzo ucieszyły Google, jestem bardzo miło zaskoczona że matka kojarzy się nie tylko z ludźmi. Oby było więcej takich rzeczy.

Rafał Giera pisze...

Świetna sprawa :)